Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 27.04.2024, 12:37

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради учням



Як вибрати професію за темпераментом? 

Настав час серйозно замислитися про твою майбутню професію? Батьки хочуть бачити улюблене чадо успішним адвокатом, дід мріє, що ти підеш по його стопах і будеш хірургом. Тебе ж приваблює робота в шоу-бізнесі. Не дивно - це престижно, модно. Але твій кращий друг поступає в кулінарну академію, може продовжити навчання «за компанію»? Можливо, одна з цих професії дійсно підходить тобі. Але як зробити вибір напевно? Вибір майбутньої професії залежить від багатьох факторів: від твоїх інтересів, здібностей, затребуваності професії на ринку праці. Але найголовніше - кожна професія висуває свої вимоги до фахівця. Десь є попит на креативні, енергійні уми, іншим же потрібні неквапливі, схильні до глибокого аналізу співробітники. Тип темпераменту значно впливає на вибір майбутньої професії. Яким чином? Спробуємо визначити до якого типу темпераменту, а їх чотири (холерик, сангвінік, флегматик, меланхолік), ставишся ти.

Любиш труднощі і перешкоди, здатний їх долати красиво, креативно. Часом ти схильний переоцінювати свої можливості, але це не страшно. Ти швидко включаєшся в роботу і завжди все доводиш до кінця. Прагнеш до самостійності і погано підкоряєшся владі. Кажуть, що ти напористий, але недостатньо наполегливий.

ВИСНОВОК: ТИ ХОЛЕРИК.Холерики добиваються великих успіхів в тих професіях, де потрібна підвищена концентрація, увага і енергійність. Вони - лідери. Цей тип темпераменту виділяється великою стійкістю до стресів. При необхідності вони вміють швидко відновлювати свої сили. Хронічна втома настане не через обсяг робіт, а через постійну необхідність стримувати свою кипучу енергію. Холерикові протипоказані такі професії, як квітникарство, бібліотекарська справа. Рекомендовані професії: телерепортер, телеведучий, артисти тощо. Для холериків також непогані професії: товарознавець, артист, дипломат, журналіст, постачальник, підприємець, хірург, диспетчер, водій, тренер, менеджер, будівельник, режисер, кухар, слідчий, геолог, електрик . Серед однокласників ти виділяєшся високою працездатністю, легко зосереджуєш увагу. Паралельно виконувати кілька справ - простіше простого. Легко загоряєшся новою роботою, але також швидко втрачаєш до неї інтерес.

ВИСНОВОК: ТИ САНГВІНІК.

Сангвінік - природжений керівник. З точки зору підлеглих цей тип є, мабуть, найприємнішим і душевним начальником. Не дивно, подібний темперамент, як правило, характеризує розважливу людину. Його сильна риса - вміння вмовляти і розташовувати до себе. Проте технічні моменти в роботі часто викликають у сангвініків труднощі. Монотонна, конвеєрна, що вимагає постійної уваги робота не для них. Тому професію ткача, діловода, бухгалтера, майстра-годинникаря, радіомонтажника, бібліографа, архівіста, реставратора можна сміливо виключити. Рекомендовані професії: менеджер, учитель, лікар, психолог, вихователь, організатор, продавець, офіціант, інженер-технолог . Якщо ти не квапливий у навчанні та повільний у роботі? Успіху ти досягаєш за рахунок завзятості, терплячості. Виконання монотонної роботи - твоя фішка. Якщо тебе не будуть квапити, ти продумаєш всі дрібниці і доведеш справу до ідеалу. Але ти не прагнеш брати на себе обов'язки лідера, тому тебе нерідко називають неініціативним.

ВИСНОВОК: ТИ ФЛЕГМАТИК. На перший погляд негативна риса - повільність - робить їх дуже сильними. Здатність флегматиків неквапливо й без паніки проаналізувати становище - незамінна в стресових ситуаціях. Тому з них виходять висококласні економісти, бухгалтери, діловоди. З іншого боку, ця ж сама риса робить неможливою для них кар'єру хірурга і менеджера, але вони прекрасно підійдуть для ролі терапевта та головного бухгалтера. Рекомендовані професії: механік, електрик, інженер, агроном, водій, науковець - ботанік, астроном, фізик, математик. Ти - людина настрою. Вчора був здатний звернути гори, а сьогодні тобі лінь вставати з ліжка. Швидко втомлюєшся, важко пристосовуєшся до нового колективу. У роботі тобі необхідна постійна підтримка і регулярний відпочинок. Всі

називають тебе неймовірно тонкою і спостережливою людиною, яка здатна помічати в поведінці людей такі деталі, які ті хочуть приховати.

ВИСНОВОК: ТИ МЕЛАНХОЛІК. Меланхолікам не слід вибирати роботу, де потрібне постійне спілкування з людьми, так як «спілкування» з комп'ютерами у них виходить набагато краще. Небезпечний такий тип темпераменту і в ролі водія громадського транспорту . Характерне їм гальмування нервової системи можуть привести до втрати концентрації, уваги і, як наслідок, надзвичайних ситуацій. Напружена робота лікаря, особливо хірурга, рятувальника, льотчика, диспетчера приведуть меланхоліка до виснаження нервової системи і погіршення здоров'я. Рекомендовані професії: педагог, діяч мистецтв, художник, швачка-модельєр, маляр, копіювальник малюнків, композитор, письменник, ветеринарний лікар, геолог, агроном, зоотехнік, бухгалтер, спеціаліст по машинопису, автослюсар, слюсар, токар, радіомеханік . Чистими холериками або флегматиками люди бувають рідко. Психологи вважають, що людина - це скоріше суміш різних темпераментів з переважанням якогось одного. Питання ким краще бути: сангвініком або меланхоліком - не має сенсу. Так як не буває хороших чи поганих типів темпераменту. Кожен тип психіки більше підходить для одних справ і професій і менше для інших. Старшокласники мало замислюються про плюси і мінуси свого темпераменту. І як результат, після отримання диплома, потрапляють в невигідні для них умови. Умови, коли більша і краща частина дня, яку людина проводить на роботі, перетворюється на муку, а решту часу йде на відновлення сил. Дізнайся про себе більше!

 

Поради учням під час вибору майбутньої професії

1. Краще визначитися з вибором професії заздалегідь, а не перед дверима приймальної комісії. Тим паче, варто дізнатися якомога більше про майбутню професію. Не полінуйтеся та попросіть знайомих чи родичів, які працюють за фахом, про який ви мрієте,

розповісти або показати, що саме і як вони роблять. Відвідайте дні відкритих дверей навчальних закладів.

2. При виборі майбутньої професії не орієнтуйтеся лише на її престижність. Юристи, банкіри економісти, фінансисти дійсно залишаються лідерами серед престижних професій, але ринок праці ними вже давно переповнений. Тож, з позиції перспективи, ви можете залишитись з гарним дипломом, але без роботи. 3. Не думайте, що ті люди, які отримали престижну професію, але нині сидять без роботи, просто невдахи, а з вами буде по іншому.

З кожним роком роботодавці стають все більш вибагливими і на ринку праці виживе лише той, хто крім звичайного вузівського диплому має ще безліч умінь і знань.

4. Не відвертайтеся від «непрестижних» професій, дотримуючись стереотипу про них, як про «чорну» і низькооплачувану роботу. Представники робітничих професій сьогодні на вагу золота

5. Продивляйтеся оголошення роботодавців та зверніться за рекомендаціями до спеціалістів центрів зайнятості. Вам допоможуть зрозуміти, чи потрібна на ринку праці професія, яку ви обрали.

6. Якщо ви взагалі не уявляєте, яку професію обрати, зверніться до фахівців центру зайнятості, які допоможуть вам визначитися з вибором, враховуючи ваші потреби і здібності.

7. Візьміть участь у профорієнтаційних заходах, що проводить служба зайнятості для учнівської молоді(ярмарок професій, ярмарок кар’єри)

Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz